تهران در رویداد بین المللی کلیماتون شرکت می‌کند

تهران در رویداد بین المللی کلیماتون شرکت می‌کند

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز دوشنبه اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ رویداد بین المللی «کلیماتون»، به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای بین‌المللی محیط زیست شهری، هر ساله در بیش از صد شهر دنیا به صورت همزمان برگزار می‌شود و امسال نیز شهرداری تهران برای سومین بار در این رویداد جهانی را با موضوع ایده‌های تحول‌آفرین برای «کاهش گازهای گلخانه‌ای، سازگاری و تاب‌آوری شهری در مواجهه با تغییرات اقلیمی در کلان شهر تهران» برگزار خواهد کرد.

پیش از این «عادل خزایی» معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در این باره گفته‌بود: از سال 2015، هر ساله در سراسر دنیا شهروندان شهرها متحد می‌شوند تا از طریق Climathon برای چالش تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی، راه‌حل‌های محلی ارائه کنند.

در فراخوان امروز منتشر شده محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، علاقه‌مندان و دوستداران محیط زیست از تاریخ 26 آبان لغایت 9 آذر ماه میتوانند از طریق مراجعه به آدرس http://climathon-climate.ir/register/ نسبت به ثبت نام در رویداد بین المللی کلیماتون 2020 اقدام نمایند.

کلیماتون یک برنامه شهر – محور است که مسیر روشنی را برای ایده‌پردازی و تفکر گروهی، تعامل و اقدام ارائه داده و فرصتی برای شهرها و شهروندان جهت خلق و ایجاد ایده‌های محلی برای چالش‌های مشترک آب و هوایی فراهم می‌کند. هسته اصلی این برنامه یک دورهمی ایده‌پردازی است که در هر شهر توسط سازمان دهندگان محلی طراحی می‌شود.

امسال نیز این رویداد بین المللی از سوی شهرداری تهران برگزار می‌شود، که با توجه به شرایط ویژه و حساس انتشار ویروس کرونا، این رویداد بین‌المللی در روزهای 9، 10 و 11 آذر ماه و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

سال گذشته در ایران این رویداد بین المللی با مشارکت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند و ستاد سمن های شهر تهران با محوریت کاهش تولید پسماند برگزار شد که طرح برگزیده این رویداد تحت عنوان «کیسه‌های پایدار هوشمند» نیز در گروه هزار طرح برتر در سراسر دنیا قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *