برگزار کنندگان

دسته بندی : دسته‌بندی نشده

برگزار کنندگان

برگزارکننده

اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار از سال 1382 با عنوان ستاد محیط زیست و انرژی زیرنظر اداره کل دفتر شهردار تهران آغاز به کار نمود، در سال 1385 این مجموعه به ستاد محیط زیست و توسعه پایدار تغییر نام یافت، در سال 1388 به معاونت خدمات شهری انتقال یافت، در سال 1389 به صورت رسمی وارد چارت سازمانی شهرداری گردید، در سال 1395 ضمن ارتقاء ساختار سازمانی، عنوان این مجموعه نیز به مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار تغییر پیدا کرد و در سال 1397 طی بازنگری ساختار سازمانی و ضمن تغییر سطح و عنوان به اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، امتداد سازمانی متناظر اداره کل تحت عنوان اداره محیط زیست و توسعه پایدار ذیل نظر معلونت خدمات شهری و محیط زیست در مناطق 22گانه ایجاد گردید.

 

 

 مجری

جمعیت حامیان زمین یک تشکل مردم نهاد فعال در حوزه حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست می‌باشد که از سال 1382 شروع به فعالیت کرده است. جمعیت حامیان زمین بر این اعتقاد است که دستیابی به آینده پایدار و باثبات که دغدغه تمام ملت ایران می‌باشد، با مردمانی آگاه و حساس به نگهداشت منابع‌ زیستی و طبیعی سرزمین پهناور ایران امکانپذیر است. با همین دیدگاه، اصلی‌ترین راهبرد و برنامه اقدام جمعیت، گفتمان‌سازی و ترویج فرهنگ حفظ این منابع برای آحاد جامعه است.در راستای این باور و اعتقاد، تاکنون بیش از 40 پروژه ملی و بین‌المللی را در حوزه‌های آگاهی‌بخشی، توانمندسازی، اجرایی، شبکه‌سازی و پایدارسازی؛ ایده‌پردازی، انجام و به ثمر رسانده است.

 

 

 

مشارکت کنندگان

ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران در دوره دوم شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد و جهت بررسی به کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری ارجاع شد. این طرح در دوره سوم شورا و در نودمین جلسه علنی در تاریخ ۲۰ فروردین ۸۷ با اکثریت قاطع اعضا تصویب و جهت اجرا به کمیسیون فرهنگی اجتماعی ابلاغ شد. ستاد هم اکنون، در دوره ی سوم (هر دوره چهار سال می‌باشد) فعالیت خود بسر می برد.

1 دیدگاه

  • نوشین معصومی بوسجین پاسخ

    با سلام و عرض ادب خدمت برگزارکنندگان این رویداد علمی —تحقیقی .از نظر بنده که در سال گذشته در این رویداد شرکت نموده و توانستیم به صورت تیمی رتبه برتر کشوری و جزء ۱۰۰۰ طرح منتخب بین المللی باشیم اینچنین رویدادهایی بسیار مفید به فایده می باشند.اما اگر از طرحهای ارائه شده حمایت شود و به فاز اجرایی برسند چه بسا اهمیت این موضوع بیشتر قابل لمس بوده و میتواند باعث تحولات عظیمی شده که این خود همان هدف و رسالت غایی است که در این رویدادها خصوصا رویداد کلیماتون که تمرکزش بر چگونگی تغییرات الگوی رفتاری ست که باعث تغییرات اقلیمی در سطح دنیا خصوصا کشور ما شده است،شود.امید این را داریم که بیشتر به گروهها و افرادی که طرح ارائه میدهند توجه و حمایت صورت پذیرد.
    سپاس از تمامی دست اندرکاران این رویداد?

    نوامبر 12, 2020 در 10:30 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *