سهم زنان در رویکرد کلیماتون تهران 2020 حائز اهمیت است و جایگاه ویژه‌ای در ایده‌ها و طرح‌ها دارند.

سهم زنان در رویکرد کلیماتون تهران 2020 حائز اهمیت است و جایگاه ویژه‌ای در ایده‌ها و طرح‌ها دارند.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در دومین روز برگزاری رویداد کلیماتون تهران 2020، بر اهمیت نقش زنان بر کاهش مشکلات محیط‌زیستی شهرها تأکید کرد و گفت: سهم زنان در رویکرد کلیماتون حائز اهمیت است و جایگاه ویژه‌ای در ایده‌ها و طرح‌ها دارند.
به گزارش ستاد خبری رویداد بین‌المللی کلیماتون 2020، زهرا بهروزآذر در سخنرانی مجازی چالش‌ها و رویکردهای این رخداد محیط‌زیستی، تصریح کرد: فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی در حوزه زنان وجود دارد که با توانمندسازی می‌تواند نتیجه‌بخش شود.
وی درباره زیرساخت‌ها و برنامه‌های شهرداری تهران در حوزه بانوان درزمینهٔ حفظ محیط‌زیست شهری گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعات این حوزه توانمندسازی زنان، کودکان و دختران جوان است که می‌توانند با رعایت نکات اولیه در حفظ محیط‌زیست اثرگذار شوند. فراموش نکنیم که زنان چه شاغل و چه خانه‌دار مدیران خانه هستند که با آموزش می‌توانند دیگر اعضای خانواده را در رعایت اصول حفظ محیط‌زیست راهنمایی و توانمند کنند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران درزمینهٔ برنامه‌های آموزشی زنان سرپرست خانواده، دختران جوان و زنان کم‌توان و معلول را جامعه هدف قرار می‌دهد، ادامه داد: در سال گذشته در این زمینه طرح امید را به اجرا گذاشتیم تا مدیران خانه اعم از شاغل یا خانه‌دار با تغییر نگرش در خانواده‌هایشان اثرگذار شوند.
بهروز آذر با یادآوری اینکه اگر به دنبال تغییر رفتار هستیم باید از طریق برنامه‌هایی همچون رویداد بین‌المللی کلیماتون 2020 که هدفش کاهش گازهای گلخانه‌ای و رفع چالش‌های محیط‌زیستی است، عنوان کرد: تغییر و حرکت به سمت رفع مشکلات ناشی از تغییر بینش و نگرش است. این نکته را باید بگویم که رعایت مباحثی که شاید برای ما بدیهی و پیش‌پاافتاده است از سوی خانواده‌ها می‌تواند منجر به تغییری بزرگ شود.
وی با تأکید بر اینکه اصلاح جزئی رفتارها جلوی خطاهای بزرگ را می‌گیرد، متذکر شد: تغییر رفتار شهروندان با اصلاحات کوچک نگرشی حاصل می‌شود. از همین رو به دلیل آنکه بخش عمده‌ای از مدیریت اتفاقات خانه‌ها در اختیار زنان است، اگر این قشر از جامعه را با رویدادهایی همچون کلیماتون همراه کنیم بی‌شک سفیرانی در دل خانواده‌ها خواهیم داشت که رفتار سایر اعضای خانواده را نیز اصلاح و به آنان آموزش می‌دهند.
بهروز آذر اعلام آمادگی کرد: از تمامیان جی اوهای فعال حوزه محیط‌زیست که برای آموزش و سایر اقدامات در حوزه زنان فعالیت می‌کنند حمایت می‌کنیم و 22 ساختمان شهربانوی تهران آماده مشارکت با این نیروهای داوطلب هستند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران خطاب به ایده پردازان کلیماتون 2020 نیز گفت: بهتر از همه می‌دانیم ایده‌های خلاقانه در ذهن شماست تا به ما بیاموزید و ما تسهیل گری کنیم. پس هر آنچه در حد امکانات باشد در اختیار ایده‌های نوین شما قرار خواهیم داد تا همگی برای حفاظت محیط‌زیست تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *