علیپور در آیین اختتامیه رویداد بین المللی کلیماتون 2020: کلیماتون فرصت جدیدی برای استفاده از خلاقیت و دانش روز در جهت کاهش آلاینده ها است.

علیپور در آیین اختتامیه رویداد بین المللی کلیماتون 2020: کلیماتون فرصت جدیدی برای استفاده از خلاقیت و دانش روز در جهت کاهش آلاینده ها است.

کلیماتون فرصت جدیدی برای استفاده از خلاقیت و دانش روز در جهت کاهش آلاینده هاست “صدرالدین علیپور در آیین اختتامیه رویداد کلیماتون ۲۰۲۰ با بیان اینکه این رویداد به کشورها این فرصت را می دهد تا با یک طوفان فکری در حوزه محیط زیست مواجه شوند گفت: چرا که این گردهمایی با حضور متفکران و اساتید حوزه محیط زیست برگزار می شود تا این فرصت ایجاد شود که حال شهرها از وضعیت نامناسب به سمت مناسب و بهبود حرکت کند. وی با اشاره به اینکه سرعت زندگی شهری تخریب محیط زیست را به دنبال دارد تصریح کرد: بطور حتم رویداد کلیماتون می تواند با ایجاد فضایی جدید فرصت استفاده از خلاقیت و دانش روز را برای حذف و کاهش انواع آلودگی ها از چهره محیط زیست شهرها فراهم کند. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اظهار داشت: شهرداری ها در تمام دنیا به عنوان یک دولت محلی شناخته می شوند که مجموعه اقدام هایشان منجر به بهبود کیفیت زندگی شهروندان می شود از اینرو معتقدم با برگزاری کلیماتون می توانیم به این دولت های محلی فرصت مغتنمی دهیم تا با بهره از خلاقیت های روز در مسیر کاهش انواع آلودگی ها و رفتارهای مخرب زیست محیط گام بردارند. به گفته علیپور شهرداری تهران نیز با همین هدف کليماتون ۲۰۲۰ تهران را برگزار و خطاب به صاحبان ایده های نوین فراخوانی داد تا در زمینه های مختلف محیط زیست شهری با هدف کاهش گازهای گلخانه ای و افزایش تاب آوری شهری در حوزه های تخصصی به ویژه مدیریت پسماند گام های نوینی بردارد. چرا که همگی می دانیم کاهش پسماند و حفظ و ارتقا وضعیت نظافت شهری و جمع آوری زباله ها و تبدیل ای مواد به ماده و انرژی و به طور کلی مدیریت و کاهش حجم دفن پسماند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی در پایان به استقبال خوب ایده پردازان در حوزه کاهش پسماند و مدیریت زباله اشاره کرد و گفت: همان طور که شاهد بودیم در کليماتون ۲۰۲۰ تهران ۲ برنده از ۶ طرح برگزیده این رویداد در حوزه پسماند مطرح شده اند لذا سازمان مدیریت پسماند نیز از این ایده ها استقبال و حمایت خواهد کرد تا منجر به اقدام و اجرا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *