محمد درویش: تداوم نگاه ایده‌محور در مدیریت شهری به رویدادهای بین‌المللی هویت می‌بخشد

محمد درویش: تداوم نگاه ایده‌محور در مدیریت شهری به رویدادهای بین‌المللی هویت می‌بخشد

محمد درویش فعال و کارشناس ارشد حوزه محیط زیست گفت: تداوم نگاه ایده‌محور و فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم به منظور بهره‌گیری مطلوب از طرح‌های پیشنهادی در مدیریت شهری، ضمن هویت بخشیدن به رویدادهای بین‌المللی، کمک شایانی به حل مسائل تشدیدکننده گرمایش جهانی و جلوگیری از پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ «محمد درویش» فعال و کارشناس ارشد محیط زیست با اشاره به برگزاری رویداد بین‌المللی «کلیماتون 2020» در تهران گفت: این رویداد یک رخداد بین‌المللی در زمینه تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی است که در اغلب کشورها در حال اجراست و امسال شهرداری تهران برای سومین سال، اقدام به برگزاری آن نموده و در این خصوص از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد به صورت معناداری استفاده کرده است.
وی با بیان اینکه متأسفانه ایران یکی از قربانیان اصلی تغییرات اقلیمی است که ابعاد آن هنور به طور کامل بررسی نشده است، تصریح کرد: برگزاری این‌گونه رویدادها و تلاش برای اثربخش بودن آنها در مدیریت شهری بسیار امیدبخش است.
درویش با تأکید بر اینکه جوانان علاقه‌مند به محیط زیست و کارشناسان مطرح این حوزه، نظرات و پیشنهادات زیادی برای طرح در این زمینه دارند، اظهار کرد: با ایجاد انگیزه در عموم مردم و متخصصان و فعالان حوزه محیط زیست برای خلق ایده‌های نوین، می‌توان اقدامات بسیار خوبی انجام داد.
این فعال محیط زیست در ادامه با ذکر چند مثال، عنوان کرد: بالا بودن سرانه مصرف سوخت‌های فسیلی و مدیریت پسماندهای شهری، دو موضوع مهم مطرح در پروژه کلیماتون مطرح هستند که با تدوام نگاه ایده‌محور موجود و فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم به منظور بهره‌گیری مطلوب از طرح‌های پیشنهادی در مدیریت شهری، ضمن هویت بخشیدن به رویدادهای بین‌المللی، از طریق آن می‌توان به حل مسائلی که گرمایش جهانی را تشدید می‌کنند و همچنین، جلوگیری از پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی کمک کرد.
درویش در پایان یادآور شد: برای آنکه برگزاری چنین رویدادهایی از حالت صرفاً سمبلیک خارج شود، شهرداری تهران باید انگیزه‌ای ایجاد نماید تا از دل این رویدادها، ایده‌های ناب اجرایی که از قابلیت بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری برخوردار باشند، خلق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *